DUC IN ALTUM!

NÁRADIE, POMôCKY

METEOROLOGICKÝ PRÍSTROJ

METEOROLOGICKÝ PRÍSTROJ
  Medzi užitočné prístroje mi pribudol aj tento jednoduchý, prenosný meteo-prístroj. Meria aktuálnu teplotu na desatiny stupňa. Zaznamenáva aj priebeh a zmeny teplôt za posledných 12 h. užitočnou funkciou bude pri pozorovaní meranie relatívnej vlhkosti vzduchu a funcia predikcie počasia. Toto...
>>

ČISTIČE NA OPTIKU

ČISTIČE NA OPTIKU
Aj pri najväčšej pozornosti sa stane, že sa človek nechtiac dotkne prstom objektívu fotoaparátu, teleskopu, alebo okulára. Aj keď k čisteniu pristupujem, len keď je to naozaj nutné - občas sa tomu nedá vyhnúť. Osvedčila sa mi špeciálna sada pre optiku fotoaparátov. Zloženie čistiaceho roztoku...
>>

ASTROSOLAR - fóliový slnečný filter

ASTROSOLAR - fóliový slnečný filter
Slnečný filter pre vizuálne pozorovanie. Pri prvom nasadeni na refraktor som si ho takmer zničil :-(  Zabudol som, že je tenučký ako vlások, a vzduch musí niekam aj uniknúť. Pri nasadzovaní sa my celkom vydul, takže som musel urobiť neskôr drobné perforácie po obvote, tesne pri fólii, aby mal...
>>

GPS

GPS
Ceny navigácií začali klesať na takú úroveň, že som si zakúpil tento jednoduchý model. Využívam ho hlavne vo svojej "civilnej" práci (poradenstvo a auditorstvo kvality). V astronómii sa mi hodí pri určovaní presných zemepisných súradníc pre MEADE ETX 70 AT, hlavne keď pozorujem mimo vlastného...
>>

OPTICKO- MECHANICKÉ POKLADY

OPTICKO- MECHANICKÉ POKLADY
Rôzne komponenty z vyradených ďalekohľadov, triédrov, 8mm kamier a pod. Plánujem využiť pri stavbe kvalitnejšieho hľadáčika (10x50), resp. iných optických "zázrakov" (spektroskop, pointačný okulár a pod.). Realizácia plánovaná.... :-)
>>

CAMERA ADAPTÉR

CAMERA ADAPTÉR
Adaptér pre využitie v astrofotografii. Umožňuje priame pripojenie DSLR cez T-krúžok, alebo projekčne, s vloženým projekčným okulárom.
>>

T KRÚŽOK PRE PENTAX

T KRÚŽOK PRE PENTAX
Redukcia bajonet - T-závit pre môj PENTAX K100D. Zatiaľ ho využívam len s kamera adaptérom. Okulárový výťah je príliš dlhý pre použitie v primárnom ohnisku.
>>

KÁBLOVÁ SPÚŠŤ K DSLR

KÁBLOVÁ SPÚŠŤ K DSLR
Na základe návodu na webe som si vyrobil káblovú spúšť pre digitálnu zrkadlovku PENTAX. Návod bol síce pre CANON, ale princíp musel byť rovnaký, tak som to riskol. Teraz už môžem konštatovať - funguje aj pre PENTAX. Ale experimenty nech robí každý na vlastnú zodpovednosť :-) !
>>

TEPLOVZDUŠNÝ VENTILÁTOR 12V

TEPLOVZDUŠNÝ VENTILÁTOR 12V
Automobilový teplovzdušný ventilátor s keramickým výhrevným telesom 150W. Krátkodobo ho napájam gélovými akumulátormi 12V 7Ah, resp. automobilovou batériou 45 Ah pri dlhšej záťaži, v tuhej zime. Pomáha mi pri predchádzaní, resp. odstraňovaní rosy a námrazy.
>>

NÁRADIE

NÁRADIE
Pre zostavenie montáže a pohonu využívam originálne náradie. Pre prípad potreby je dobre mať pri sebe sadu skrutkovačov, kombinačky, izolačnú a lepiacu pásku, pinzetu.
>>
1 | 2 >>

Vyhľadávanie

astronomy© 2009 Všetky práva vyhradené.