DUC IN ALTUM!

Kto som?

Dovoľte, aby som sa Vám predstavil:

Volám sa Bandi, narodil som sa v roku 1965.

Do roku 1974 som žil ako každý iný chlapec, až kým som nedostal od svojho priateľa dar: Hvezdársku ročenku 1974 a otáčavú mapku hviezdnej oblohy.

Boli aj s triedou na návšteve hvezdárne, a tam dostali tieto pozornosti. On sa o astronómiu nezaujímal, preto ich ponúkol mne. Začítal som sa do ročenky a už som bol " v tom". Amatérska astronómia sa stala mojím koníčkom na celý život. Počas základnej školy som navštevoval astronomický krúžok v miestnej hvezdárni. Začal som pozorovať rôznymi ďalekohľadmi, od dobre známeho "brejláka", cez rôzne šošovkové ďalkohľady, zo stavebníc. Počas strednej školy som sa viac zameral na informácie z oblasti astronómie - z vinikajúceho časopisu KOZMOS, a z vtedy dostupných kníh.  Počas vysokoškolského štúdia som získal informácie aj z oblasti kozmológie, ontológie a filozofie. Bolo to obdobie teoretických informácií, trochu som zanedbal praktické pozorovania.

V súčasnosti sa snažím o rovnováhu medzi získavaním teoretických informácií a praktickým pozorovaním. Veď zážitky, ktoré ponúka "živý" pohľad na hviezdnu oblohu sa nedajú nahradiť žiadnymi inými skúsenosťami.

Každému želám veľa úspechov a nadšenia pri získavaní skúseností s Vesmírom!

 

 

        FOTO

Vybavenie

Triéder 10 x 50

Refraktor Bresser Visiomar 60/700

Refraktor Meade ETX 70 AT

Reflektor Bresser Mesier N 130/1000

DSLR PENTAX K100D

Vyhľadávanie

astronomy© 2009 Všetky práva vyhradené.