DUC IN ALTUM!

Kniha návštev

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Veľmi pekná stránka

Zdravím Jaro!

Najprv sa Vám chcem ospravedlniť za neskorú odpoveď. Posledný príspevok v knihe návštev bol pomerne dávno, tak som sem chodil čoraz zriedkavejšie... :)

Ďakujem za povzbudenie, budem sa aj naďalej snažiť prinášať užitočné informácie pre amatérskych astronómov.

K Vašej otázke: Áno, je to Jupiter na tej snímke. Napriek tomu, že po Mesiaci je to niekedy najjasnejší objekt na nočnej oblohe, na prvý krát sa mi samozrejme nevydaril v najlepšej kvalite. Považujte to za moje začiatky... :)

Samozrejme dnes už je mnoho možností, ako aj s jednoduchým, a nie príliš nákladným vybavením vyhotoviť pekné snímky planét Slnečnej sústavy. Sú v podstate dve možnosti:
- buď presné navádzanie počas dlhej expozície (čo je samozrejme aj technicky náročnejšie), alebo...
- zhotoviť viac snímkov s krátkou expozíciou a poskladať ich v nejakom astronomickom programe pre skladanie fotografií (napr. REGISTAX).

Výsledky sú potom prekvapivo pekné. Môžem Vám odporučiť stránky kolegov amatérskych astronómov, napr.: https://astrocaribic.wbs.cz/Galerie.html , kde sú prekrásne snímky i animácie planéty Jupiter získané webovou kamerou.

Dúfam, že vám informácie pomohli. Prajem veľa úspechov pri objavovaní hviezdnej oblohy!

S pozdravom,
Bandi

Späť na diskusiu

Vyhľadávanie

astronomy© 2009 Všetky práva vyhradené.